Physics of Biomaterials(1),22/23-P

Studiju kurss paredzēts doktoranūras līmeņa studentiem, kas sava zinātniskā darbā plāno nodarboties ar bioloģisko audu fizikāliem pētījumiem, biomateriālu virsmu fizikālo raksturošanu un modifikāciju, bioloģisko audu izmantošanu dozimetrijā un citās, ar mākslīgiem un dabiskiem bioloģiskiem materiāliem saistītās jomās.
Studiju kursa apgūšana gaitā studenti padziļināti iepazīstas ar biomateriālu fizikālām īpašībām, to raksturošanas un izpētes metodēm, biomateriālu fizikālo īpašību modifikācijas iespējām. Studiju kursā uzsvērta biomateriālu fizikālo īpašību ietekme uz materiāla biosaderību. Atsevišķa studiju kursa daļa ir veltīta jonizējošā starojuma iedarbībai uz dabiskiem biomateriāliem.
Studiju kursā iekļautās tēmas ir dabīgo un mākslīgo audu molekulāra struktūra, dabīgo un mākslīgo biomateriālu mehāniskās elektriskās, magnētiskās un optiskās īpašībās, dabīgo audu elektronu stāvokļu struktūra un īpašības, jonizējošā starojuma ietekme uz audiem, radiācijas defekti, audu bioloģiskā jutīguma mehānismi. Studiju kursā tiek aplūkoti arī biomateriālu īpatnības nano- mērogā, nanostrukturizācijas iespējas un tās ietekme uz biomateriālu funkcijām un biosaderību, dabiskie un mākslīgie molekulārie motori.
Studiju kurss orientēts uz studenta patstāvīgo darbu, kontakta nodarbības notiek pārsvara semināru un problēmu risināšanas sesiju veidā. Studiju kursa detalizētais saturs tiek individuāli pielāgots studentu zinātniskajām interesēm un pētnieciskā darba tematikai.